Zahájení festivalu Take Care
2024-09-01 16:00:00
2024-09-01 22:00:00
nádvoří kostela Panny Marie Sněžné, Jungmannovo nám. 753/18, Praha 1
Tag: umění, workshop, spiritualita
Program:
16:00–18:00 workshop nejen pro děti, pořádá MUD Benešov, nádvoří
18:00 mše za planetu, kostel Panny Marie Sněžné
19:05 zahájení festivalu, nádvoří
19:15 zahájení výstavy „Nejmenší cestou odporu“ Karolíny Šrámkové, výklenky ve Františkánské zahradě (u Café Truhlárna)
19:30 představení Zahra(d)nice ve Františkánské zahradě (u Café Truhlárna)
20:00 koncert Wohlgemuth, nádvoří
21:00 koncert CERMAQUE duo, nádvoří
CERMAQUE duo
Běsné, politické i intimní písně zpívajícího básníka Jakuba Čermáka získaly v posledních letech dvě nominace na cenu Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Pot a poezie. Akustický koncert představující průřez skladbami ze zatím jedenácti vydaných alb energického písničkáře doprovodí violistka a zpěvačka Julie Goetzová.
Cermaque
Wohlgemuth
Kapela Wohlgemuth se utvořila okolo Indie-folkového písničkáře Petra Wohlgemutha a ze sólového komornějšího projetu se tak stala Indie rock-popová kapela, která svůj plný potenciál poprvé odhalila na svém debut albu s názvem Yearning, které vyšlo v únoru 2024. Od rozjímání v hlubokých textech až po pořádný nářez.
wohlgemuth – WOHLGEMUTH band official website
PUSH.fm
WOHLGEMUTH (@wohlgemuth_official)
MUD ~ workshop nejen pro děti
Muzeum umění a designu Benešov
Výstava Nejmenší cestou odporu
Fotografie: MgA. Karolína Šulcová
Výstava Nejmenší cestou odporu vypráví o Františkánské zahradě jako o místě setkání. Skrze sérii fotografií vytvořené v zahradě umělkyně zachycuje neviděná místa. Zajímá se o setkávání mezi pečlivě vypěstovanými a šlechtěnými rostlinami a s těmi, které se v zahradě ocitnou svépomocí. V rámci vernisáže budou pro návštěvnictvo k rozebrání semínka právě těchto rostlin. Každý*každá z návštěvnictva si tak bude moci kus zahrady vypěstovat u sebe doma.
Karolína Šulcová (*1997) letos absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Malby 1 (Robert Šalanda a Lukáš Machalický). Rozmanitými vrstvami své práce – malbami olejem, početnými soubory akvarelů, grafikami i ilustracemi se živým způsobem vztahuje ke své každodennosti. Autorčinu tvorbu jste mohli vidět naposledy například v Galerie 8smička v Zóně pro umění v Grafickém kabinetě. Během studia byla součástí výstav In:form v Arcimboldo Gallery (Bold Gallery), Focus v Galerii Litera, Atribut v HYB4 Galerii, či Art Safari 2022 v BUBEC Studiu. Absolvovala několik stáží, významnou roli pro ni sehrála stáž v grafickém ateliéru Vladimíra Kokolii, později roční stáž v ateliéru sochařství Tomáše Hlaviny, a naposledy strávený semestr v Šalounově ateliéru s hostujícím umělcem Antonem Vidoklem.
Představení Zahra(d)nice
Site-specific pohybová performance. Performerky: Lucie Vrbíková, Hana Kokšalová, Anna Bureš, Barbora Matějková. Hudba: Ema Pilařová.
Čtyři zahradnice se ocitají v imaginární krajině, kde objevují a pozorují nové formy rostlinných organismů, které jako jedny z mála přežily extrémní podmínky klimatických změn a byly schopné se adaptovat. Snaha zahradnic porozumět vlastnostem těchto druhů a stát se součástí nové kultury je vede k těsnému kontaktu s novými formami. Romantizované a kontrolující zahradničení a péče o rostliny jak ji známe však nemusí být vhodné řešení. Je tak třeba učit se novým formám nehierarchické péče a spolupráce. Necháváme tyto nové druhy pohltit naše těla, srůstáme s nimi ve snaze se naučit, jak formovat vlastní těla k odolnosti vůči výzvám měnícího se klimatu. V rámci představení performerky pracují s vytvářením výtvarné instalace, do které návštěvníci po skončení představení mohou vstoupit a znovu ji pro sebe objevit. Výsledná instalace je interaktivní. Každá instalace je jiná a odpovídá danému specifickému prostoru, v tomto případě Františkánské zahradě.
Zahájení festivalu Take Care | Facebook
Vstup volný.