Dozvuky festivalu: Wellmass

Typ události: zážitková site-specific performance

Datum: 7. 10. 2023 a 8. 10. 2023, vždy v 18:00 a 19:00

Místo: Krenovka, sklepní prostory, Husitská 22, Praha 3

Anotace: „Vždycky jsem obdivovala všechna ta nahá těla, jejich záhyby a tvary.” / „Když jsem sama a potřebuju masáž, mačkám si ruce a nohy... jako kdybych to maso chtěla pořádně prohnětat.” / „Člověk musí pořád něco kupovat a platit, aby si konečně mohl odpočinout.” / „Sauna rituál je pro mě něco nepochopitelnýho. Když jdu do sauny, chci mít klid.” / „Prostor pro samotu a ticho, něco, čeho je podle mě fakt nedostatek.”

Fenomén sebepřijetí a wellbeing je pro nás výchozím tématem a inspirací. Na základě dlouhodobého výzkumu předkládáme divákům nejrůznějí formy toho, jak o svá těla v současné době pečujeme, čemu věnujeme pozornost a jakých výsledků poté dosahujeme. Co je pro nás důležité a co musíme udělat pro to, abychom se cítili dobře? Jak toho docílíme? Je to trvalá hodnota? A kolik to teda bude stát?

Masa, kvantita, sociální normy a genderové očekávání.

Koncept, choreografie: Eva Stará / Dramaturgie: Jindřiška Křivánková / Účinkují: Sára Halušková, Lucie Vrbíková, Kristýna Břeská, Barbora Matějková a Anna Pecinová / Hudba: Matouš Hekela / Kostýmy: Oldřich Vojta / Lightdesign: Jonatán Vnouček / Produkce: Holektiv, Andrea Vykysalá / Foto, video: Dita Havránková / Za podpory: MK ČR, MHMP, HAMU a prostoru Krenovka.

Web: Wellmass | Holektiv, Holektiv: WELLMASS | Facebook

Vstupenky přes GoOut.